PROGRAM AKTYWNI OBYWATELE

Tak minął rok

18. grudnia 2021r. w naszej Fundacji odbyło się spotkanie podsumowujące mijający rok. Gościliśmy w naszym domu ludzi o dobrych sercach z nami związanych: wolontariuszy, sympatyków, pracowników, rodziny, Zarząd Fundacji.

Na początku spotkania zostały wręczone naszym mieszkańcom paczki świąteczne przygotowane przez harcerzy z Węgorzewa, które wywołały dużo radości. Następnie pan Zbyszek Sawicki, założyciel Fundacji, przedstawił i omówił prezentację podsumowującą przeszło rok od otwarcia kompleksu mieszkań wspomaganych prowadzonych przez naszą Fundację. A działo się dużo! Następnie wręczyliśmy naszym gościom drobne upominki, którzy często też je mieli dla nas. Połamaliśmy się opłatkiem i wszyscy spędziliśmy miło i radośnie czas podczas rozmów przy słodkim poczęstunku.

Dzięki programowi Aktywni Obywatele wyremontowaliśmy pomieszczenie nad garażami, które obecnie pełni funkcję mieszkania chronionego treningowego, a w naszym ogrodzie postawiliśmy altankę.

To nie doskonali, lecz niedoskonali potrzebują naszej miłości. Otaczamy swoją miłością i wszystkim co z nią związane przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzimy kompleks mieszkań wspieranych - dom dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną - jedyny w województwie warmińsko-mazurskim i jeden ze stu w Polsce.