Fundacja Orlen,  WYDRZENIA

Słoneczna energia

W październiku 2023 roku nasza Fundacja złożyła wniosek o darowiznę do Fundacji ORLEN (ul. Bielańska 12, 00-085 Warszawa) na projekt „Słoneczna energia”. Celem projektu było zmniejszenie kosztów funkcjonowania kompleksu mieszkań wspieranych dla 8 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną prowadzonych przez naszą Fundację poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

20 października 2023r. otrzymaliśmy darowiznę w wysokości 25.715,00 zł. Sfinansowaliśmy ze środków Fundacji ORLEN instalację fotowoltaiczną o mocy 5,44kWp, w skład której wchodzą:

1. Panele  10 x LONGI SOLAR 500W. (Koszt 10.000 zł Brutto)

2. Falownik FOX ESS // T8 G3, 3-fazowy, 6kW, 2 MPPT, rozłącznik DC, komunikacja WLAN. – Możliwość rozbudowy do 10 kWp. (Koszt 8000 zł brutto, 7725 zł. brutto z darowizny Fundacji ORLEN)

3. Przygotowanie projektu instalacji fotowoltaicznej, dostawa, montaż, przeszkolenie klienta w zakresie obsługi instalacji, przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przyłączenia instalacji do sieci dystrybucji, konstrukcja, kabel itd.  (Koszt 8000 zł. brurtto).

A to wszystko dostarczyła i wykonała firma PHU MAZUR Instalacje Fotowoltaiczne ul. dr Stanisława Dorantta 1/lok 5, 10-699 Olsztyn 

Prąd już płynie! Dzięki naszemu Darczyńcy możemy liczyć na obniżenie kosztów eksploatacyjnych na lata! Dziękujemy!

To nie doskonali, lecz niedoskonali potrzebują naszej miłości. Otaczamy swoją miłością i wszystkim co z nią związane przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzimy kompleks mieszkań wspieranych - dom dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną - jedyny w województwie warmińsko-mazurskim i jeden ze stu w Polsce.