WYDRZENIA

Festiwal żeglarski

Wzięliśmy udział w II edycji XVIII Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych – Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego.

W dniach 31 sierpnia – 2 września odbył się festiwal sportów wodnych organizowany przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa. Pogoda nas nie rozpieszczała, była zmienna, raz padał deszcz, raz świeciło słońce. Temperatury były niskie, ale to nie zrażało uczestników. Dzielnie walczyli z przeciwnościami. Wieczorami mogli się bawić i nawiązywać nowe przyjaźnie. Pozostały piękne wspomnienia i niezapomniane wrażenia.

Organizator konkursu zdał następującą relację:

Kolejny raz byliśmy głównym organizatorem największej w Polsce imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. W tym roku z powodu COVID-19 impreza została podzielona na 2 edycje. Współorganizatorem imprezy był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wszyscy sternicy pracowali na zasadzie wolontariatu. We wtorek było pochmurno, ale deszczu było niewiele i był wiatr około 3 B. Przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane zajęcia. Wieczorem była dyskoteka. W środę nastąpiła radykalna zmiana pogody. Było słonecznie i był wiatr 4 – 5 B. Do obiadu żeglowaliśmy na wszystkich typach jachtów. Po obiedzie siła wiatru trochę wzrosła – w szkwałach do 6 B. W tych warunkach sasanki zostały w porcie i żeglowaliśmy na tangach oraz dezetach, które żeglowały na fokach i bezanach. Na jeziorze nie było innych jachtów. Wieczorem była dyskoteka z konkursami. Trzeciego dnia siła wiatru zmalała do około 4 B i w tych idealnych warunkach zgodnie z programem imprezy rozegraliśmy regaty – Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego. Wystartowały sasanki, tanga i dezety. Rozegraliśmy 2 wyścigi. Po południu nastąpiło oficjalne zakończenie imprezy. Zwycięzcy regat otrzymali puchary i dyplomy oraz losowali nagrody rzeczowe. Komandor regat podziękował kadrze instruktorów-wolontariuszy za sprawną organizację imprezy. Festiwal był dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. „http://www.msz.org.pl/

Zajęliśmy III miejsce !!!

Braliśmy udział pierwszy raz!

To nie doskonali, lecz niedoskonali potrzebują naszej miłości. Otaczamy swoją miłością i wszystkim co z nią związane przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzimy kompleks mieszkań wspieranych - dom dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną - jedyny w województwie warmińsko-mazurskim i jeden ze stu w Polsce.